29 lipca 2015

Nigdy, przenigdy + Pozory mylą + Kłamstwo doskonałe - Sara Shepard


 The Lying Game (druga, trzecia i czwarta część)

Jak już Wam pewnie wiadomo, Shepard stworzyła tę serię na podobnym motywie, na jakim skonstruowany jest cykl Pretty Little Liars - kłamstwie. Nie jest to jednak to samo, ponieważ tutaj bliźniaczka jest zmuszona udawać swoją siostrę, żyć w luksusie, chodzić do salonów piękności, dbać o swój wizerunek, ale autorka podkreśla nam, że to nie jest takie hop-siup. Emma Paxton staje się Sutton Mercer za cenę swojej własnej osobowości i przeszłości. 
 "Czasem bowiem ci, których najmniej podejrzewamy, mogą stanowić dla nas największe zagrożenie."
Główna bohaterka boryka się z wieloma problemami, które dają jej w kość. To przerażające jakimi szczątkami informacji musi zadowolić się Emma, podczas gdy my wiemy o wiele więcej dzięki wspomnieniom Sutton, która jest narratorką tej historii. Dobrą postacią jest chłopak od gwiazd, a mianowicie Ethan. Między nim a Emmą rodzi się uczucie. Tylko w nim ma oparcie, on jeden wie o jej sytuacji. W każdej chwili może do niego zadzwonić, ufa mu, dlatego wcale nie dziwię się, że autorka umieściła tutaj iskierkę jakiegoś uczucia, jego zaczątek. Kolejnym bohaterem jest Thayer, który jest zakochany w Sutton. Tu pojawiają się komplikacje... sami domyślcie się jakie. Nie lekceważcie także biologicznej matki bliźniaczek - nigdy nie wiadomo co może się stać.

Aktualnie, będąc już po czwartej części (w Polsce jak dotychczas jest tylko tyle pozycji wydanych; jest jeszcze piąta i szósta), stwierdzam, że nadal nie mam pojęcia kto stoi za wszystkimi złymi wydarzeniami. Nie znam sprawcy, chociaż starałam się wychwycić cokolwiek, co naprowadziłoby mnie na jego trop. Wiem tylko tyle, że pewne osoby tego nie zrobiły, mają mocne alibi, którego nie da się podważyć. Moją nadzieją jest jedynie zakończenie Kłamstwa doskonałego, w którym zawarty został pewien wątek rozwinięty zapewne w kolejnym tomie.
"Można być uśmiechniętym, ciągle uśmiechniętym i być skończonym łotrem."
Wszystkie te trzy części czytałam jedna po drugiej i niewątpliwie uzależniłam się od pióra Shepard. Nie są to ambitne lektury, jednak pisane lekkim i młodzieżowym językiem. Takie książki, jak te są dla mnie idealnymi do zrelaksowania się, ponieważ pochłaniam je bardzo szybko. Według mnie seria The Lying Game jest niewątpliwie lepsza od Pretty Little Liars.

7/10 [dobra]

PS. Nie jestem pewna czy w piątek ukaże się jakikolwiek post, ponieważ jutro wyjeżdżam do Krakowa na dwa dni i pewnie nie zdążę przygotować podsumowania miesiąca. Pojawi się ono pewnie w weekend, więc do następnego! ;)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

12 komentarzy :

 1. Zdecydowanie bardziej wolę Sarę Shepard w Pretty Little Liars. Czytałam pierwszy tom tej serii i... zdecydowanie mówię NIE.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tę serię!♥
  http://helloimbooklover.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam ani PLL ani Lying games i na razie ani jednego ani drugiego nie zamierzam :D
  Ogólnie nie potrafię się zabrać za nic tej autorki...

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupiłam tą serię siostrze, podobała jej się

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam Lying Games do 4 tomu i uwielbiam, ale czytałam też 1 tom PLL i też jest całkiem, całkiem :) Pozdrawiam, Maniaczka :)
  countrywithbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie czytałam ani PLL, ani tej serii i szczerze mówiąc, nie ciągnie mnie do tego.
  truthofthunder.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja jestem ciekawa tego cyklu! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze tego nie czytałam, ale zamierzam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę przeczytać! Na razie czytałam tylko dwie części PLL, ale to dlatego, że oglądam serial i jakoś nie mogę się zabrać za wersje papierową :D
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam tylko PLL, więc jak na razie nie mam porównania, która z serii tej autorki jest lepsza. Muszę w końcu zabrać się za The Lying Game ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie ta seria nie wciągnęła niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Na początek wolałabym przeczytać PLL tej autorki, a później, jeśli PLL by mi się spodobało, to zabrałabym się za tę serię. ^_^

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.