8 lipca 2015

Podstawowe pytania dla każdego książkoholika // LBA #10

 Dzisiaj odpowiem na nominację do Liebster Blog Award od Zajkowska czyta. Będzie to niemałe wyzwanie, ale myślę, że dam radę! :)

1. Ile książek posiadasz?

Nie chcę dokładnie liczyć, bo mogłabym przypadkiem usnąć, ale jak dla mnie mam ich trochę, chociaż nie w tak dużym ilościach jak inni (jeszcze ;p).


2. Twoja ulubiona seria lub trylogia?

Uwielbiam a zarazem mam sentyment do Darów Anioła, ponieważ ta seria przywodzi mi na myśl początki mojego czytelnictwa. W moim sercu szczególne miejsce zajęła także trylogia Engelsfors, a ostatnio seria Inni - jestem pod wrażeniem pierwszego tomu!

3. Czy masz jakieś czytelnicze nawyki?

 • Nigdy nie zaginam rogów - nienawidzę tego! 
 • Przeważnie, jeśli mam przerwać czytanie danej książki, próbuję doczytać do końca rozdziału. Wtedy wiem, że nie urywam w środku jakiegoś wątku i później nie muszę czytać kolejny raz danego akapitu czy nawet rozdziału. 
 • Dawniej mogłam czytać przy włączonym telewizorze, radiu czy muzyce, a teraz potrzebuję ciszy - uwielbiam to. Czasem mi się zdarzy, że przeczytam coś przy muzyce czy radiu, ale rzadko.
 • Ostatnio przekonałam się nawet do czytania w autobusie, chociaż dawniej zaczynała mnie przy tym boleć głowa. Na szczęście teraz już to przeszło.
 • Wszędzie, gdzie jadę zabieram jakąkolwiek książkę.

 

4. Gdzie czytasz i ile czasu dziennie poświęcasz na czytanie książek?

 Najczęściej na łóżku - zwłaszcza teraz, na wakacjach. Lubię jednak czytać też na kocu na zewnątrz, na ławce, leżaku, w autobusie i jeszcze kilku innych miejscach.

5. Co myślisz o serialach na podstawie książki? np. "Pamiętniki wampirów"

Teraz nie oglądam żadnych na podstawie książki, zaczęłam kiedyś PLL, ale wrócę dopiero jak chociaż w połowie uporam się z serią w formie książkowej.

6. Jeśli musiałabyś wybrać tylko 5 książek, które zabierzesz ze sobą w podróż?

Gdybym miała teraz wyjechać gdzieś na wakacje, wzięłabym "Morderstwo wron" Anne Bishop (akurat jako e-book), "Bez skazy" Sara Shepard, "Szepty o wschodzie księżyca" C.C. Hunter, "Srebrzyste wizje" Anne Bishop oraz "Ten jeden dzień" Gayle Forman. Wybrałam akurat te, ponieważ one są pierwsze do przeczytania.

7. Wymień tylko jednego swojego ulubionego bohatera z twojej ulubionej książki i napisz czemu akurat on.

Ostatnio zachwyciła mnie Amber Appleton z powieści Quicka "Prawie jak gwiazda rocka", która zdobyła mój podziw i szacunek swoją trwałością, siłą, a przede wszystkim nadzieją.

8. Czym zaznaczasz miejsce, w którym skończyłaś czytać?

Zakładką. Zawsze staram się jakąś mieć pod ręką, ewentualnie kawałkiem papieru czy ulotką.

9. Czy jakbyś miała wybrać jedną dowolną książkę na swoją lekturę, jaką byś wybrała?

Coś z zasobów Quicka. Czytałam tylko dwie jego ksiązki - "Wybacz mi, Leonardzie" i "Prawie jak gwiazda rocka", więc którąś z tych. Młodzieżowe (ale nie tylko!), poruszają trudne tematy z łatwością - idealne pozycje. Kto wie, może przemówią kiedyś do większej części młodzieży?

10. Czy kiedyś pisałaś swoją książkę? Jeśli tak to o czym była i co się z nią stało?

Pisałam opowiadania. Miałam bloga z fanfiction, które stanęło w miejscu oraz bloga z opowiadaniem fantastycznym, które również nie jest aktywowane. Wypaliły się, nie miałam siły je ciągnąć.

11. Jakbyś miała możliwość udać się w miejsce z książki, by je zwiedzić. Jakie by to było miejsce?

Narnia z sentymentu, a ostatnio nie mogę wybić sobie z głowy Lakeside. Taka faza ostatnio na serię Inni ;p
UDOSTĘPNIJ TEN POST

8 komentarzy :

 1. Ciekawe odpowiedzi. Na niektóre pytania odpowiedziałabym podobnie.
  Blog [klik]

  OdpowiedzUsuń
 2. O, dobrze, że mi przypomniałaś, bo muszę odpowiedzieć na parę nominacji z LBA :P Odpowiedzi ciekawe i myślę, że na niektóre odpowiedziałabym podobnie :)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dary Anioła" mnie prześladują. Tyle osób je chwali, a ja jeszcze ich nie przeczytałam :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej też nie czytałam jeszcze Darów, a i przymierzam się do Wybacz mi Leonardzie ^^ Też zawsze zabieram ze sobą jakąś książkę ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli chodzi o czytelnicze nawyki, to mam prawie tak samo! Mogłabym jeszcze dodać, że nigdy nie wyłamuję książce grzbietu ani podczas lektury nie jem nic tłustego bądź groźnego dla stron :|

  LimoBooks :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z książek pana Quicka przeczytałam tylko ''Niezbędnik obserwatorów gwiazd'', który to okazał się bardzo dobrą pozycją. Resztę jego książek mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe odpowiedzi ;)
  Ja również nienawidzę zaginania rogów w książkach i tak samo jak Ty, zawsze muszę doczytać rozdział do końca :D
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja także nie zaginam rogów, staram się doczytać do końca rozdziału i książkami delektuję się wyłącznie w ciszy. :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.