12 lipca 2015

5 wilczych serii...

...czyli książki, w których odnajdziesz wilkołaki!

1. Steve Feasey, cykl "Wilkołak"

"Życie Treya wywraca się do góry nogami, gdy pewnego dnia dom dziecka odwiedza tajemniczy nieznajomy. Lucien Charron podaje się za wuja chłopaka i chce się nim zaopiekować. Twierdzi też, że Trey ma niezwykłą moc, która domaga się uwolnienia…

Treyowi przyjdzie walczyć z siłami Otchłani, których istnienia do tej pory nie podejrzewał: z wampirami, demonami i dżinami. Jego sprzymierzeńcem będzie piękna i fascynująca córka Luciena, Alexa. Jedno jest pewne – Trey Laporte już nigdy nie będzie zwykłym chłopakiem."

Serię kiedyś zaczęłam czytać, ale... dotrwałam do drugiego tomu.  

2. Bree Despain, cykl "Dziedzictwo mroku"

"Grace Divine, córka miejscowego pastora, zawsze wiedziała, że tej nocy, kiedy znikł Daniel Kalbi, wydarzyło się coś strasznego. Tamtej nocy przed domem znalazła swojego brata Jude’a nieprzytomnego i skąpanego we krwi. To, co się wówczas stało, miało pozostać straszliwą tajemnicą.
Wspomnienia, które jej rodzina starała się pogrzebać, powracają, kiedy Daniel zjawia się trzy lata później i zapisuje się do tej samej szkoły, do której chodzą Grace i Jude. Mimo że Grace obiecała bratu, że będzie się trzymać z dala od dawnego przyjaciela, jest zafascynowana jego niezwykłymi zdolnościami artystycznymi i dziwnym, głodnym błyskiem w oczach, a także uczy się spoglądać na świat z nowej perspektywy.
Im bardziej Grace zbliża się do Daniela, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo, ponieważ gniew Jude‘a prowadzi go do sojuszu ze starożytnym złem, które Daniel wyzwolił owej straszliwej nocy. Grace musi poznać prawdę o mrocznym sekrecie chłopaka… oraz odkryć lekarstwo, aby ocalić tych, których kocha. Może to jednak wymagać od niej ostatecznej ofiary – z własnej duszy."

3. Keri Arthur, cykl "Zew nocy"

"Riley Janson, na co dzień zatrudniona w biurze Departamentu Innych Ras w Melbourne, skrywa niezwykłą tajemnicę. Jest rzadko spotykanym połączeniem wilkołaka i wampira, ale jej wilcza natura dominuje.
Nie chce być Strażnikiem, jak jej brat bliźniak, Rhoan, który musi zabijać, aby ochraniać ludzi. Jednak nie zawsze okoliczności sprzyjają naszym planom, czasem życie decyduje za nas…
Zbliża się pełnia, która wilczą część Riley bierze w posiadanie i doprowadza do burzy zmysłów. Gdy Rhoan znika w trakcie misji, a tajemniczy, nagi i niezmiernie pociągający wampir staje na progu jej mieszkania, Riley wie, że zbliżają się kłopoty. Aby odszukać brata, angażuje się w sprawę tajemniczej śmierci Strażników Departamentu. Jakby tego było mało, pojawia się niebezpieczny szaleniec ogarnięty obsesyjną myślą stworzenia doskonałej istoty powstałej z połączenia kilku genów nieludzi…
„Wschodzący księżyc” jest pierwszą z serii dziewięciu książek o Riley Jenson.
Daj porwać się księżycowej gorączce i wejdź do świata, gdzie wilcza namiętność budzi do życia nawet nieumarłych…"


4. Cassandra Clare, cykl "Dary Anioła"

"Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela.

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…"
Cykl znam bardzo dobrze, może i wilkołaki czy wilki nie są motywem przewodnim, ale znajdują się w książkach.

 5. Anne Bishop, cykl "Inni"

+ Marked in Flesh (marzec 2016 - oryginał)
"Meg Corbyn jest jasnowidzącą szczególnego rodzaju – widzi przyszłość, jeśli rozetnie sobie skórę i pojawi się krew. Ten dar jest dla niej jednak przekleństwem, gdyż znajduje się w mocy Kontrolera, człowieka, który pragnie mieć stały dostęp do wizji Meg. Postanawia więc uciec, a jedynym bezpiecznym dla niej miejscem okazuje się Dziedziniec w Lakeside – dzielnica handlowa opanowana przez Innych.

Simon Wolfgard (Wilcza Straż), zmiennokształtny, niechętnie zatrudnia Meg na stanowisku łącznika z ludźmi. Od pierwszej chwili wyczuwa, że dziewczyna coś ukrywa, poza tym jej zapach jest inny niż zapach ludzkiej zwierzyny. Jednak instynkt nakazuje mu dać jej tę pracę. Kiedy już pozna prawdę i dowie się, że Meg jest ścigana przez rząd, będzie musiał zdecydować, czy jest warta rozpętania wojny między ludźmi a Innymi."
Najlepszą serię zostawiłam sobie na koniec, bo wprost ją uwielbiam! Nie jest to jakieś paranormal romance, tylko fantasy, które mnie absolutnie zachwyciło. Więcej w recenzji Pisane szkarłatem (soon).


 Takie są moje propozycje, jeśli chodzi o coś związanego z wilkami czy wilkołakami. Nie wszystkie czytałam, ale może Wy znacie któreś z tych? Co o nich możecie powiedzieć? I czy macie ochotę na więcej takich postów? :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

11 komentarzy :

 1. Żadnych z wymienionych serii książek nie znam, kiedyś wpadł mi w oczy cykl Cassandry Clare "Dary Anioła", ale teraz po przeczytaniu dokładnego opisu jednak się nie skuszę. Nie lubię czytać o wampirach czy wilkołakach, jakoś wiedźmy i czarodziei jeszcze zniosę tak wampirów nie mogę :)
  Pozdrawiam,
  subiektywne-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, dobrze wiedzieć, że w Innych są wilkołaki! <3 Uwielbiam wilkołaki! :D Uwielbiam też same wilki, więc podejrzewam, że to dlatego... ^_^ Muszę przeczytać tę serię. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam serie Bree Despain i Cassandry Clare, ale jak dla mnie najlepsza, najcudowniejsza i w ogóle "naj" jest trylogia Maggie Stiefvater - "Drżenie", "Niepokój" i "Ukojenie". Nie wiem, co w sobie ma, ale szczerze ją pokochałam i naprawdę gorąco polecam Ci się z nią zapoznać ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam wilkołaków unikam jeszcze bardziej niż wampirów, jakoś zawsze tak miałam i chyba na zawsze mi to pozostanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O, świetny post :) Niektóre serie zam, niektóre czytałam, ale pojawiają się też takie, o których nawet nie słyszałam! Te na pewno kiedyś przeczytam, bo uwielbiam wszystko, co choć trochę magiczne ;)
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. O serii "Zew nocy" kiedyś słyszałam i miałam ochotę przeczytać tę serię :) Natomiast "Dary Anioła" koniecznie muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dary Anioła, Diabelskie Maszyny - moja miłość <3 I Luke wilkołak :D Zawsze wolałam wilkołaki od wampirów (wolałam z dwojga złego Jacoba niż Edwarda :p) A ogólnie to raczej po typowo takie serie nie sięgam ale Drżenie było bardzo ciekawym spotkaniem z wilkołakami przedstawionymi w inny sposób :D
  find-the-soul.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie przepadam za wilkołakami, ale polecam książkę "Synowie boga"- ta mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam za sobą całą serię "Dziedzictwo mroku", całkiem przyjemna. Uwielbiam cykl Keri Arthur - mam nawet dalsze części po ang w domu. A seria Bishop w planach! :)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajne zestawienie, dobrze wiedzieć, w których książkach są wilkołaki. Z tych, które wymieniłaś, miałam do czynienia tylko z pierwszym tomem Darów Anioła, ale zdecydowanie sięgnę po następne, a także po inne książki, które się tu znalazły ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Od dłuższego czasu mam ochotę na Pisane Szkarłatem i Dary Anioła. Muszę się za to wziąć. ;)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.