6 lipca 2015

Messi. Uwierz w siebie - Leo Messi, Martin Casullo


"Jedyna oficjalna książka Leo Messiego!
Nie ma słów, które potrafią oddać magię, geniusz i wyjątkowość Atomowej Pchły. Nie ma wyrażeń, które mogłyby opisać radość i szczęście, jakimi Messi obdarowuje kibiców FC Barcelony, reprezentacji Argentyny i wszystkich tych, którzy po prostu kochają piękno piłki nożnej.
Najlepszy piłkarz w historii futbolu zasługuje na książkę inną niż wszystkie. Uwierz w siebie to inspirująca historia krętej drogi na sam szczyt. Portret wybitnego piłkarza i wspaniałego człowieka. Wspomnienia najbliższych – rodziny, trenerów i piłkarzy – którzy mieli zaszczyt wybiec z nim na boisko. Najbardziej osobiste zdjęcia i interaktywne linki umożliwiające lepsze poznanie świata Leo Messiego. 
Nie było dotąd takiego piłkarza. Nie było dotąd takiej książki."

Gdyby ktoś spytał grupkę chłopców grających w piłkę nożną na trawiastym boisku przy szkole o to, kim są ich piłkarskie autorytety, usłyszelibyśmy różne odpowiedzi: m.in. Ronaldo, Neymar, Ibrahimovic, Lewandowski. Ale teraz chodzi o jednego, szczególnego piłkarza światowej sławy, pochodzącego z Argentyny. Leo Messi.

Większość ludzi myśli, że sukces jest prosty, że nie trzeba wiele się wysilać, by coś osiągnąć. Otóż mylą się. Najlepszym tego potwierdzeniem jest właśnie życie Messiego - przeszedł długą drogę, by stać się sławnym, a przy tym najlepszym w tym, co robi. W książce dużo razy podkreślano, że nie wystarczy urodzić się z talentem - trzeba go rozwijać, pielęgnować, udoskonalać. Bez systematycznej pracy i cierpliwości ten dar, którym zostaliśmy obdarzeni po prostu może zaniknąć. Ważna jest także psychika, dzięki której człowiek może przezwyciężyć wszelkie ataki słowne ze strony drugich osób.
"By zostać najlepszym, nie wystarczy przyjść na świat z wrodzonym talentem czy dobrymi warunkami fizycznymi. Najlepsi muszą posiadać odpowiednią osobowość, która pozwoli im poradzić sobie z wymaganiami życia na szczycie."
Biografia jest pięknie wydana - sama okładka przyciąga wzrok, a zdjęcia w środku są świetne. Zachwycać się można także tytułami rozdziałów, które są jak dla mnie fenomenalne. W książce znajdują się oprócz zwięzłego tekstu także wywiady z takimi osobami jak Diego Maradona czy Frank Rijkard. Pozycja ta jest książką interaktywną, co oznacza, że pobierając darmową aplikację i skanując kody QR zawarte na poniektórych stronach, można uzyskać dostęp do filmów z bramkami Messiego.

Książka przekazuje nam swoją treścią drogę Lionela z miejsca swojego urodzenia, Rosario aż do teraźniejszej Barcelony. Opisuje chwile zwątpienia, smutku, bólu i rozstań, ale także szczęścia, euforii, zawiązywania nowych przyjaźni i zwycięstw. Okazuje się, że życie piłkarza nie składało się jedynie z prostych odcinków, a w większości z wielu zakrętów. Jednak zawsze miał przy sobie kogoś, kto przy nim był i go wspierał, co jest najważniejsze.

Polecam nie tylko fanom samego Leo, ale także czystego futbolu.
Okładka wraz z opisem pochodzą stąd.


"Messi. Uwierz w siebie" Leo Messi, Martin Casullo, Wydawnictwo SQN 2014, str.336

8/10 [bardzo dobra]

Za możliwość poznania losów Leo dziękuję Wydawnictwu SQN!
UDOSTĘPNIJ TEN POST

13 komentarzy :

 1. Z wielką chęcią przeczytam. Nie wiem, czy prędko, czy też nie, ale na pewno tak. Piłkę nożną oglądam tylko z okazji mistrzostw itp., ale bardzo to lubię. A Messi podoba mi się ze względu na tą swoją taką nie-perfekcyjność, tak jak odbieram innych piłkarzy. A wydanie, okładka - rzeczywiście świetna :)

  Pozdrawiam, Insane z przy-goracej-herbacie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę kupiłabym bardziej jako fanka piłki nożnej, ale nie wątpię, że historia Leo mnie zainteresuje.
  Blog [klik]

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakoś nie jestem specjalną fanką bigorafii, nawet nie wiem czy w ogóle jakoś kiedykolwiek przeczytałam. Dla tej wyjątku raczej nie będę robić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Biografii niestety nie czytuję. Poza tym piłka nożna kompletnie mnie nie interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytam biografii, nie interesuję się nogą (gra w Fifę to co innego, bo to tylko po to, żeby cieszyć się, jak strzelam chłopakowi gola ^^). Za to okładka genialna!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna recenzja. Ja w swojej biblioteczce mam biografię Ronaldo i planuję ją za niedługo przeczytać :)
  http://helloimbooklover.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja uważam, że Messi sam w sobie jest genialny :) Jednak nie lubię go na tyle, aby czytać jego biografię ;)

  Zapraszam mini-book-review.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Piłką nożną się nie interesuje. Jakoś mnie nie kreci ten sport, więc po ksiązkę też pewnie nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie jestem fanką tego piłkarza, ani piłki nożnej dlatego raczej nie przeczytam tej książki ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajna książka, ale dla tych, którzy lubią piłkę nożną. Ja niestety do nich nie należę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rzeczywiście, okładka naprawdę przykuwa wzrok. Jednak nie sięgnę po tę powieść, nie interesuję się piłką, ani tym bardziej piłkarzami.
  Nominowałam cię do LBA http://z-ksiazka-przez-swiat.blogspot.com/2015/07/liebster-blog-award-7.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba jednak nie dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo lubię biografie o piłkarzach wydawnictwa SQN :)
  Spojrzenie EM

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.