2 sierpnia 2018

Zapowiedzi – sierpień

Tym razem naprawdę jest ubogo, jeśli chodzi o zapowiedzi, ale skoro znalazłam cztery pozycje, które mnie zainteresowały – podzielę się nimi z Wami!

„Obsesja piękna” Renee Engeln
Jak współczesna obsesja na punkcie wyglądu krzywdzi dziewczynki i kobiety

Wielokrotnie nagradzana profesor psychologii pokazuje, jak obsesja na punkcie wyglądu i aparycji stała się epidemią, która przeszkadza kobietom podejmować życiowe decyzje, poprowadzić szczęśliwe i wartościowe życie. Współczesne młode kobiety stają obecnie przed nie lada dylematem. Nie chcą wyglądać jak lalki Barbie, ale podobnie jak kobietom wcześniejszej generacji wmawia się im, że tak właśnie wyglądać powinny. Złoszczą się na to, jak media pokazują kobiety, a mimo to stosują rady z kolorowych magazynów. Wyśmiewają współczesną kulturę ideału, ale inspirują się filmikami tutorialami, jak poprawić zdjęcie w Photoshopie.

Autorka sprzeciwia się takiej postawie, przekonuje nas do tego, by pozbyć się chęci porównywania siebie z innymi i spojrzeć na siebie łaskawszym okiem. Bo wygląd to nie wszystko.

„Apartament w Paryżu” Guillaume Musso
Paryż, pracownia malarska ukryta w pełnym zieleni zaułku. Madeline właśnie ją wynajęła, żeby odpocząć i cieszyć się samotnością. W wyniku nieporozumienia w to samo miejsce trafia Gaspard, młody pisarz ze Stanów Zjednoczonych, który chce w spokoju popracować nad nową książką. Los skazuje tych dwoje wrażliwych samotników na dzielenie jednej przestrzeni życiowej.

Pracownia należała do słynnego artysty, Seana Lorenza; we wnętrzu wciąż widać jego fascynację kolorami i światłem. Pogrążony w smutku po śmierci syna malarz zmarł rok wcześniej, pozostawiając po sobie trzy obrazy, które wkrótce przepadły bez wieści. Madeline i Gaspard, zafascynowani talentem i zaintrygowani tragicznym losem poprzedniego lokatora, postanawiają połączyć siły, aby odzyskać te niezwykłe dzieła.

Zanim jednak odkryją sekret Seana Lorenza, będą musieli zmierzyć się z własnymi demonami, a prowadzone przez nich śledztwo na zawsze odmieni ich życie.

„Feel again” Mona Kasten
Sawyer Dixon jest młoda, twarda… i zawsze trzyma się na uboczu. Od śmierci rodziców z nikim nie nawiązuje bliższych relacji. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy poznaje Isaaca Granta. Isaac w nerdowskich okularkach stanowi całkowite przeciwieństwo mężczyzn, z którymi Sawyer umawiała się na szybkie randki.

Isaac, który ma dosyć statusu wiecznego singla, prosi dziewczynę o pomoc. Zawierają umowę: Sawyer zrobi z niego prawdziwego bad boya, a w zamian może utrwalić jego przemianę na kliszy fotograficznej w ramach projektu artystycznego. Jednego tylko Sawyer nie wzięła pod uwagę – emocji, które stopniowo pojawiają się między nią a Isaakiem…

„Zapomnij o mnie” K. N. Haner
Przeprowadzka do Nowego Jorku jest dla 28-letniego Marshalla szansą na odcięcie się od dawnego życia i błędów, które popełniał w młodości. Nowa praca, nowe miejsce, nowe życie. Kiedy Marshall dowiaduje się, że para studentów szuka współlokatora, nie zastanawia się długo i w ten sposób poznaje piękną Sarę.

Dziewczyny nie odstraszają tatuaże i groźny wygląd Marshalla, wręcz przeciwnie, zaczyna go prowokować i budzić w nim uczucia, których nie wzbudziła w nim dotąd żadna kobieta. Okazuje się jednak, że Sara skrywa wiele sekretów i że wkrótce wciągnie Marshalla w niebezpieczną grę.

Odkrywając kolejne tajemnice Sary, chłopak szybko zrozumie, że dziewczyna jest na krawędzi i że potrzebuje pomocy. Jednak w tej grze pozorów i sekretów nie będą sami.

Czy dziewczyna, która rozpaliła jego ciało, zdobędzie też jego serce?

Opisy pochodzą ze strony lubimyczytac.pl.
UDOSTĘPNIJ TEN POST

6 komentarzy :

 1. Bardzo chcę przeczytać Apartament w Paryżu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiły mnie "Apartament w Paryżu" i "Zapomnij o mnie" ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Z niecierpliwością czekam na "Feel again"! Poprzednie dwa tomy bardzo mi się podobały, dlatego czekam na kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja akurat cieszę się, że w wakacje nie ma zbyt wielu nowości, bo i tak bez tego mam ogromne zaległości. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też nie widzę dla siebie zbyt wiele w sierpniu, a zainteresowała mnie tylko "Przepowiednia" Gwendolyn Womack. Mam jakieś takie wrażenie, że wakacyjne miesiące nie są zbyt bogate w ciekawe premiery.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresowała mnie wyłącznie pierwsza pozycja. Nie ukrywam, że sama zmagałam się i zmagam z problemem, który został opisany - i to w ten bardziej drastyczny sposób, że tak to określę. Dlatego chętnie zapoznałabym się z tą pozycją. Pozostałe to zwyczajnie nie moja tematyka. :)
  Kulturalny Demon

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.