28 sierpnia 2017

[3] Wartościówka

Chciałabym, byście mieli świadomość, iż trzecie wydanie „Wartościówki” wychodzi dopiero teraz, chociaż w przygotowaniu było już rok temu w sierpniu. Dlatego też znajdziecie tutaj parę rzeczy, które mogą wydać się Wam odległe w czasie – dla mnie są jednak niczym miód na serce. Więcej aktualniejszych linków znajdziecie pewnie w kolejnej odsłonie tego cyklu. Enjoy!

1. Rozpocznę bardzo sentymentalnie, bo ubiegłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Mogłabym rozpisywać się na temat tego wydarzenia, jednak podrzucę Wam tylko link do tekstu ŚDM – czyli równoległa rzeczywistość z portalu theofeel.pl.

2. Matylda z Leona Zabookowca poruszyła temat trailerów, które są nieraz produkowane w celu wypromowania jakiejś książki. Jej opinię oraz parę załączonych zwiastunów możecie znaleźć tuaj: Rzecz gustu: Trailery książek.

3. Jest ci niedobrze, gdy czytasz podczas jazdy? Twój mózg sądzi, że organizm został otruty! Z tego tekstu można dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy dotyczących ludzkiego mózgu i tego, jak to jest z tym czytaniem w ruchu; wszystko wytłumaczył Dean Burnett w książce „Idiot Brain: What Your Head Is Really Up To”.

4. O tym jak każdy może wydać książkę. Przecież może, prawda? Post, mimo że opublikowany w zeszłym roku, nadal bardzo aktualny. Ewelina z bloga „Przy gorącej herbacie” trafnie nakreśla sytuację YouTube oraz wszystkich zdobywających sławę i chcących wycisnąć na tym jak najwięcej nawet w sferze książkowej. O perełkach YouTube'a, ale i też o czymś wartościowym możecie poczytać właśnie w powyższym tekście.

5. Na koniec mam jeszcze dla Was zestawienie Weroniki z „Bookocholic” na zbliżające się jesienne dni, czyli Książki na deszczowy poranek z herbatą w ręku.

Zaczytanego dnia,
Wiktoria
UDOSTĘPNIJ TEN POST

3 komentarze :

  1. Najbardziej interesuje mnie punk piąty, a pozostałe nie zachęcają na tyle, abym chciała się z nimi bliżej zapoznać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe linki! Czekam na kolejne ^^

    OdpowiedzUsuń
  3. Ach, ŚDM było cudowne, jakoś ciężko uwierzyć, że to było już tak dawno temu! Zaglądam na wwszystkie podlinkowane przez Ciebie strony!

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.