23 września 2015

Book TAG


  Do Book TAG-u zostałam nominowana przez Candice B. z Halcyon days - dziękuję! :)

1. Jaki gatunek najczęściej wybierasz?

Najczęściej sięgam po młodzieżówki, fantastykę, ale znajduję czas także dla romansów, obyczajówek i innych gatunków :)

2. Która bohaterka jest najbardziej podobna do Ciebie lub którą chciałabyś być?

Myślę, że nie ma bohaterki, która byłaby taka jak ja. Mój charakter można byłoby złożyć z cech wielu żeńskich postaci, występujących w różnych książkach.

3. Jaką książkę dałabyś do przeczytania swojemu dziecku?

Małemu dziecku - przeróżne bajki, jednak takiemu, które już wyrosło i przekształciło się w nastolatka/ę - Galop '44 Moniki Kowaleczko-Szumowskiej. 

4. Wolisz książki w wersji papierowej, e-booki czy audiobooki?

Skłaniam się ku wersji papierowej, chociaż e-booki także zdarza mi się czytać na tablecie (jest o wiele wygodniej niż na telefonie). W życiu wysłuchałam tylko jednego audiobooka i nie było to jakieś złe, tylko mogłam się wtedy łatwo rozproszyć i nie wiedziałam o czym był dany fragment.

5. Jaka książka zrobiła na Tobie największe wrażenie?

Krąg szwedzkiego duetu był genialny. Hopeless Hoover też było świetne, ale wcześniej wspomniana książka ją przebiła. 

6. Jaka książka nie zrobiła na Tobie dobrego wrażenia?

Dzięki Alicji z Siostry w bibliotece przypomniałam sobie o czytanej przeze mnie bodajże ponad rok temu książce Niebo jest wszędzie Jandy Nelson. Książka mnie za bardzo nie porwała, teraz, jak sobie ją przypominam, nie mam dobrych wspomnień, chociaż wtedy wydawała mi się troszkę lepsza. Dzięki tej pozycji nie mam wielkiej ochoty sięgać po Oddam ci słońce, ale jeszcze zobaczymy.

7. Czytasz jedną książkę od początku do końca czy zaczynasz kilka książek na raz?

Przeważnie czytam jedną, aczkolwiek ostatnio zdarza mi się mieć w tym samym czasie rozpoczęte dwie historie. W tej chwili jest to papierowa wersja Łzy Lauren Kate i wersja pdf w języku angielskim (nie ma wydanej kontynuacji serii The Lying Game w Polsce ;v) książki Cross my heart, hope to die Sary Shepard.

 8. Częściej czytasz wypożyczone książki czy raczej preferujesz własny zakup?

Z racji tego, że moja biblioteka jest świetnie zaopatrzona, częściej czytam książki wypożyczone. Swoje także, ale na razie oszczędzam, a biblioteczne zdobycze mi w tym pomagają. :)

9. Jaką jedną książkę powinien przeczytać każdy, niezależnie od swoich zainteresowań?

Cóż, jest to trudny wybór, ponieważ wiadomo, że każdy lubi coś innego. Myślę jednak, iż większość powinna sięgnąć po twórczość Quicka - przekonajcie się sami.

10. Czy oceniasz książkę po okładce?

Oceniam książkę w oddzielnych kategoriach: pod względem treści i grafiki (w tym okładki). Jeśli jednak treść jest fenomenalna - okładka nie ma nic do tego.

11. Czy ulegasz promocjom cenowym na książki? Jeżeli tak, to jaka była największa ilość książek, które kupiłaś na promocji?

Internetowo książki (na promocji) kupiłam raz. Była to trylogia Jenny Han na promocji empiku (to była chyba do -75%) za około 12zł za jedną książkę.

12. O jakiej książce marzysz?

Chętnie przeczytałabym serię Simukki, Plagę samobójców, Marę Dyer, Dotyk Julii, Ten jeden rok, Mechanicznego anioła. Jest tego o wiele więcej :D

13. Ile książek liczy Twoja biblioteczka i jak przechowujesz swoje zbiory?

Z tego, co naliczyłam w tej chwili mam około 59 książek własnych, a trzymam je na półkach nad biurkiem (póki co jeszcze się mieszczą) :)

14. Co najpierw: książka czy ekranizacja?

Jakoś z zasady wolę trzymać się pierwsze książki, a później film. Jednak kiedy stanie się odwrotnie - nie rozpaczam, bo to nie jest koniec świata ;) Zdarzyło mi się pójść na premierę ekranizacji Więźnia labiryntu do kina (to było chyba we wrześniu ubiegłego roku), a w te wakacje przeczytałam książkę - i tak mi się spodobała, więc film nie miał chyba większego wpływu na moje odczucia. ;)

15. Co teraz czytasz?

Łzę Lauren Kate - jest to bardzo wciągająca lektura, zobaczymy co wydarzy się dalej.


 Nominuję:
Isabel Czyta

UDOSTĘPNIJ TEN POST

8 komentarzy :

 1. Ojej! Dziękuję za nominację <3 A wiesz, że mamy tyle samo książek? *^* 59 rządzi! ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się co do Hopeless - świetna książka ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzisiaj dostałam Krąg i mam nadzieję, że na mnie również wywrze dobre wrażenie :)

  bookocholic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Krąg był dobry ale mam nadzieję że kontynuacja będzie lepsza i bardziej przywiaze sie do bohaterek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie "Oddam Ci słońce" leży na półce. Na początku byłam niesamowicie nakręcona na tą pozycję, a teraz kurzy się tylko. Nie mogę się za nią zabrać...
  find-the-soul.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Druga część Kręgu czeka na mnie, ale nie wiem, kiedy po nią sięgnę, jednak jedno jest pewne - nie mogę się doczekać! ^_^

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny tag! :)
  Jeśli nie masz nic przeciwko to sama się nominuję i zrobię go niedługo u siebie, bo naprawdę mi się spodobał.
  A poza tym "przekształciła się w nastolatkę" made my day :D Przepraszam, bo ja często sama piszę takie głupoty, że głowa mała, ale to mnie nieźle rozbawiło.
  A poza tym dopiero się zorientowałam, że "Niebo jest wszędzie" i "Oddam ci słońce" są jednej autorki. Czytałam obie, ale to jest niebo i ziemia, naprawdę! Najnowsza powieść jest dużo dużo lepsza! :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś starałam się postępować według zasady: najpierw książka potem film, ale pomimo tego, że nadal tak wolę, to dość często zdarza mi się postąpić na odwrót :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.