14 grudnia 2018

Pomysły na świąteczne prezenty! | Atlas odkrywców + Nieco dziennik


Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata
Michał Gaszyński, Piotr Wilkowiecki
Pozycja ta sprawdzi się idealnie dla pasjonatów geografii, ale i dla tych, którzy chcą wiedzieć coś więcej o świecie, o poszczególnych jego regionach, oceanach, wulkanach, najdłuższych rzekach i nie tylko. Atlas ten podzielono według kontynentów i państw, na każdej mapie znajdują się przeróżne informacje – od tych dotyczących klimatu, gospodarki, historii – na przyrodniczych i kulturowych kończąc. 


Każda kolejna strona zachwyca coraz bardziej – nawet mnie; nawet jeśli rozszerzam geografię i mam jej już dość (zwłaszcza statystyk i ekonomii). Atlas ten ma w sobie coś, co przyciąga i skutecznie potrafi zainteresować. Niech Was nie odstrasza swoim dużym formatem, ponieważ dzięki niemu mapy są przejrzyste, czytelne i cieszą oko swoją grafiką. 


Nieco dziennik, czyli Twoje piękne chwile
Magdalena Kordel
Dziennik ten nie jest zwyczajny ani pospolity, lecz niecodzienny. Zawiera bowiem cytaty z różnych powieści Magdaleny Kordel, które mogą towarzyszyć szczęśliwemu użytkownikowi co dnia. 

Kolorystyka utrzymana w tonacji bieli i różu sugeruje, iż to panie odnajdą się bardziej w tej pozycji, jednak myślę, iż to nie o same kolory tutaj chodzi – ważne są słowa w niej zawarte i to, jak z tego dziennika będziemy korzystać. Na wstępie jest możliwość podpisania, do kogo on należy oraz znajduje się sekcja „O mnie”, gdzie każdy może nawet sam przed sobą zdefiniować, kim jest, w co wierzy, o czym marzy lub co planuje, lubi, szanuje.

Myślę, że dla miłośników prowadzenia dzienników ten Nieco dziennik będzie dobrym wyborem – od stycznia do grudnia można mieć pewność, że wszystkie swoje myśli będą miały miejsce, gdzie bezpiecznie znajdą ujście.
UDOSTĘPNIJ TEN POST

3 komentarze :

  1. Fajne pomysły dla osób, które wiadomo, że interesują się danymi zagadnieniami. Dla mnie akurat się to nie nadaje, ale na pewno znajdą się osoby zainteresowane :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tego wątku każdy wyjmie to co jest najlepsze.Tak uważam i swojego zdania na pewno nigdy nie zmienię.Taki jestem.

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.