27 kwietnia 2018

Odkrywaj, poznawaj na nowo!

Z racji tego, że ostatnio tak się składa, iż obejrzałam parę filmów, które dosyć przypadły mi do gustu, zdecydowałam podzielić się niektórymi z nich z Wami!

İlk Öpücük (First Kiss, 2017)
Pierwszy pocałunek jest turecką produkcją; za jej reżyserię odpowiada Murat Onbul, a na ekranie ujrzeć można takich aktorów jak Murat Yıldırım (znany z serialu Królowa jednej nocy, Cena miłości) czy Özge Gürel (Sezon na miłość, Pełnia). Opowiada o weterynarzu Hakanie, który niespodziewanie zakochuje się w dziewczynie cierpiącej na krótkotrwałą amnezję – Bahar. W związku ze stanem jej zdrowia mężczyzna musi bardzo się postarać, by nie zostać przez nią zapomnianym.

Jest to komedia romantyczna, dla niektórych łudząco podobna do amerykańskich 50 pierwszych randek z Adamem Sandlerem i Drew Barrymore w rolach głównych. Nawet jeśli tak jest, İlk Öpücük nazwałabym bardziej po prostu turecką wersją komedii wymienionej wyżej. Nie zdarzyło się to po raz pierwszy, ponieważ jeszcze wcześniej powstał turecki odpowiednik Słodkich kłamstewek – Tatlı Küçük Yalancılar. Mimo wszystko, tureckie produkcje bronią się realizacją – obrazem i dźwiękiem. Tak, jestem ich fanką! :D

Klikając w plakat, przeniesiecie się do zwiastunu

Allacciate le cinture (Zapnijcie pasy, 2014)
Zapnijcie pasy obejrzałam parę miesięcy temu dzięki topce 10 najlepszych filmów tego roku autorstwa Nieuleczalny Książkoholizm - blog. Jest to włoska produkcja; reżyseria: Ferzan Ozpetek, w obsadzie m.in. Kasia Smutniak, Francesco Arca, Filippo Scicchitano. 

Taki film warto obejrzeć – skłania widza do refleksji, uzmysławia, że życie dostarcza nam momenty śmiechu jak i rozpaczy. Pozornie przedstawia historię miłości dwójki ludzi, którzy być może nie powinni się ze sobą wiązać. Pod tą powłoką kryje się jednak drugie dno, które każdy może interpretować na własny sposób. 

Endless love (2014)
Pierwowzorem Miłości bez końca jest film Franco Zeffirellego pt. Niekończąca się miłość. Za jego odświeżoną wersję odpowiedzialna jest Shana Feste, w rolach głównych: Alex Pettyfer, Gabriella Wilde. 

Jeśli chodzi o opis, nie ma tu wiele do powiedzenia – dwójka młodych ludzi zakochuje się w sobie, po czym na swojej drodze spotyka wiele przeciwności losu, które starają się przezwyciężyć. Historia jest dość schematyczna, w pewnych momentach nierealna, ale zagrana dość dobrze, więc jeśli szukacie czegoś na rozluźnienie, polecam właśnie tę produkcję.

Kliknij w plakat, a ujrzysz zwiastun!
UDOSTĘPNIJ TEN POST

3 komentarze :

 1. Nie słyszałam o żadnym z tych filmów! Ale zdecydowanie muszę zapisać sobie tytuły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wcześniej nie znałam tych filmów, jednak jestem pewna, że zechcę sięgnąć po "Allaciate le cinture" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam tych filmów i na pewno postaram się je obejrzeć jeszcze w te wakacje❤
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.