8 lipca 2016

[2] Wartościówka


 1. Tym razem na pierwszy rzut pójdzie Weronika z Bookocholic ze swoim tekstem A ja czytam "głupie" młodzieżówki, w którym zastanawia się głębiej nad rzeczywistą "głupotą" powieści młodzieżowych lub raczej jej brakiem.

 2. Matylda na swoim Leonie Zabookowcu opublikowała interesujący materiał na temat powstawania wspomnień, pamięci autobiograficznej czy amnezji dziecięcej. Konkretny i ciekawy tekst, polecam!

3. Kolejny świetny tekst Wiktorii - [...] Moje marzenia też miały przezwiska.

4. Jak to jest z tą awersją do polskich autorów? Prawda to, czy nie? Mitchelia opisała to zagadnienie ze swojego punktu widzenia i jestem ciekawa, jak wygląda to z Waszego punktu widzenia :)

5. Co zrobić, by nie dać się internetowym oszustom? Na całe szczęście na Lustrze Rzeczywistości ukazał się mini poradnik jak postępować, by nie ulec takim oszustwom.

6. Wielu książkoholików, którzy korzystają z Instagrama, marzy się estetyczny, spójny design... Alicja, która ma cudowny bookstagram, zdecydowała się napisać tekst How to bookstagram: podstawy + wasze konto, zawierający parę rad z własnego doświadczenia związanego właśnie z tym środowiskiem.

7. Alicja postanowiła, że zmieni swoje nastawienie do młodzieżówek i wszelakich nowości. Coś jest w tym, co napisała tutaj - recenzje nowości wydawniczych oraz te przedpremierowe w większości manipulują nami w taki sposób, by sięgnąć po nie. Sama po sobie widzę, że na początku książki bardzo mi się podobają, jednak dopiero później dostrzegam ich wady.

8. A teraz ciemna strona mocy - ja się pytam, gdzie podział się dystans polskich autorów względem negatywnych opinii na temat swojej twórczości? Taka sytuacja nie jest pierwszą i nagle dotarło do mnie, dlaczego wiele osób zniechęca się do rodzimej twórczości - może chodzić o podejście autorów.

A Wy jakie zakątki internetu ostatnio zwiedziliście? :)

Pozdrawiam,
Wiktoria
UDOSTĘPNIJ TEN POST

2 komentarze :

  1. O, rany :) piękne dzięki za umieszczenie linku do mojego bloga :) zaraz zerknę też do pozostałych:D

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne zestawienie. Szczególnie zainteresował mnie ten post o autorach, recenzentach i negatywnych opiniach. Zapoznałam się z nim i myślę, że takie polskie autoreczki i autorzy nie mogą pogodzić się z faktem, że nie wszystkim podoba się im książka, bo duma na to nie pozwala. Nie rozumiem naszego społeczeństwa. To zarazem smutne, przykre... i prawdziwe.
    Pozdrawiam cieplutko :)
    gabRysiek recenzuje

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.