9 maja 2015

Strażnicy Nirgali. Łowcy aniołów - Agnieszka Wojdowicz

"Nirgala wciąż jeszcze świętuje zwycięstwo nad zakonem Hauruki, gdy ochronne formuły archanioła Suriela zaczynają słabnąć. Miastu grozi niebezpieczeństwo: lud Gornów gotowy jest do wypowiedzenia wojny, mnisi znów zbierają siły do walki, a Bree i mała Alix za sprawą farina trafiają w ręce łowców aniołów. Nad Nirgalą zbierają się czarne chmury, tym bardziej, że pojawia się w niej piękny i niebezpieczny szpieg ojca Symeona.
Czyje zaufanie zdobędzie?"z okładki
Znacie to uczucie, kiedy wszystko wydaje się Wam już być na swoim miejscu, że wszystkie Wasze zmartwienia po prostu zniknęły po długiej i ciężkiej walce? Jeśli tak,  przejdźmy dalej. Wyobraź sobie Drogi Czytelniku, iż nagle to złudzenie spokoju i szczęścia znika. Niebezpieczeństwo powraca ze zdwojoną siłą. Dodatkowo na jaw wychodzą długo skrywane sekrety, a groźny zakon Hauruki swoimi poczynaniami potwierdza, że nie można go ignorować i stanowi poważne zagrożenie dla aniołów i Nirgali. Jedno jest pewne: starcie jest nieuniknione.

Strażnicy Nirgali. Łowcy aniołów autorstwa Agnieszki Wojdowicz to kontynuacja Serca Suriela, które było miłą lekturą. Autorka po raz drugi przenosi nas do świata pełnego aniołów, mnichów i innych stworzeń. Tym razem jednak akcja nie skupia się na angarosie Mikailu i semani Bree, tylko na Eryku Falco, który jest zmiennokształtnym. Ta zmiana bardzo mi się spodobała, ponieważ już w pierwszej części polubiłam tego bohatera, chociaż czasami było mi go szkoda przez zachowanie Whelan.
"Ze złem trzeba się zmierzyć od razu. Zanim spotężnieje. Zanim odbierze resztki nadziei."
W trakcie pozornego spokoju nagle pojawia się ktoś, dzięki komu mogą stać się złe rzeczy. Szpieg ojca Symeona jest bez serca, potrafi świetnie kłamać, polecenia wykonuje jak najdokładniej... Lecz co się stanie, kiedy w sercu obudzą się uczucia na widok krzywdy innych niewinnych stworzeń? Niezawodny mnich nie przewidział tego jednego. Nie wiedział jak duży popełnił błąd. 

Akcja utrzymuje swoje stałe tempo czasami się zatrzymując. Nie ukrywam, że czytając tę książkę pochłaniała mnie ona. Potrafiłam zaczytać się i zapomnieć o różnych przyziemnych sprawach, co zdecydowanie jest korzystne dla oceny. Łowcy aniołów utrzymują poziom pierwszej części i mogę pozwolić sobie na stwierdzenie, iż dla mnie nawet minimalnie przewyższa ją. I chociaż książka ta nie jest jakąś rewelacją, po której mam ochotę wykrzyczeć całej blogosferze i ludziom z reala "WOW, ZBIERAJ SWOJE CZTERY LITERY NA TO KRZESŁO I CZYTAJ W TEJ CHWILI TO CUDEŃKO!", to z ręką na sercu mogę Wam ją szczerze polecić. Jeśli interesują Was takie klimaty, bierzcie i czytajcie, nie czekajcie na znaki od niebios!

Tytuł: Łowcy aniołów (Strażnicy Nirgali #2)
Autor: Agnieszka Wojdowicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

MOJA OCENA: 8/10 [bardzo dobra]
UDOSTĘPNIJ TEN POST

10 komentarzy :

 1. Fantastyka (i to w dobrym wykonaniu) polskiej autorki? Wow, tego się nie spodziewałam. Zdecydowanie muszę rozejrzeć się za tą serią. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba sięgnę po pierwszą część, bo ta wydaję się być interesująca.
  Świetna recenzja.

  OdpowiedzUsuń
 3. O Sercu Suriela słyszałam już jakiś czas temu, ale jestem zrażona do polskiej fantastyki, więc odpuściłam sobie tę książkę. Teraz zastanawiam się, czy nie dać jej szansy.

  Poza tym ładny nowy szablon ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nominuję cię do Colorful book tag :) Pozdrawiam :)
  http://fluff-my-life-my-amazing-story.blogspot.com/
  P.S Super szablon ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem sięgam po tego typu książki. Muszę przyznać że mnie zaintrygowałaś. Jak będę miała okazje, to zajrzę do tomu pierwszego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Okładka bardzo ładna, ocena wysoka, a skoro pierwszy tom również był miły w czytaniu i odbiorze, to chyba się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z pewnością książka super, aczkolwiek stanowczo nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się ciekawie :)
  recenzje-ksiazki-zyciem.blogspot.com
  Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładka mnie zaintrygowała... Opis już nie bardzo. Twoja recenzja jest świetna, jednak i tak się nie przekonałam do klimatu aniołków i innych stworzeń, może innym razem. ^^

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam o tej serii i jeśli będzie taka możliwość to na pewno się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.