26 sierpnia 2016

Younger s01 + s02

Dzisiejszy post ma na celu zachęcenie Was do rozpoczęcia swojej przygody z serialem, jakim jest Younger. Zauważyłam, że nie jest on bardzo popularny, a moim zdaniem zasługuje na to!

Serial opowiada o czterdziestoletniej samotnej matce, która postanawia udawać znacznie młodszą kobietę tylko po to, by móc wrócić na rynek pracy. Każdy średnio dwudziestominutowy odcinek przedstawia zmagania Lizy (Sutton Foster) z konsekwencjami swojego kłamstwa. Z czasem staje się to coraz trudniejsze, ponieważ prawie przed wszystkimi, na których jej zależy musi stwarzać pozory wyluzowanej 26-latki. 
Większość seriali, które oglądam/oglądałam mają elementy fantasy lub kryminalne zagadki i słabo widziałam przyszłość dla takiej przyziemnej, codziennej produkcji. Muszę jednak przyznać, że co chwilę wpadałam na różne gify, przeglądając Tumblr i w końcu postanowiłam sprawdzić co w trawie piszczy. Okazało się, że moje obawy były bezpodstawne, a sam Younger - emitowany przez stację TV Land - zabawny i idealnie wpasowujący się w gusta nawet książkoholików, a to za sprawą wydawnictwa, w którym pracuje Liza oraz Kelsey (Hilary Duff) i zadań wykonywanych przez te dwie kobiety.
Obsada została wybrana w większości świetnie, w niektórych przypadkach tylko zadowalająco. Zdecydowanie najlepszą postacią jest Josh (Nico Tortorella) - wyluzowany i pewny siebie tatuażysta. Nie mogę także docenić gry aktorskiej i postaci granej przez Hilary Duff - w tym przypadku widać, że aktorka jest w swoim żywiole. Z pozorów grająca złą macochę - rodem z Kopciuszka - Diana (Miriam Shor) od razu zyskała moją sympatię, bo to twarda babka, która po prostu chce poczuć się kochana. Za to córka serialowej Lizy kompletnie mnie do siebie nie przekonała - jak dla mnie przez cały czas mogłaby siedzieć w Indiach, ponieważ strasznie mnie irytowała.
Zarówno sezon pierwszy jak i drugi sprawiały, że na moich ustach gościł często uśmiech. Nie muszę chyba wspominać, jak miłe było śledzenie wydarzeń związanych z wydawaniem książek lub wykupywaniem do nich praw - zwłaszcza w wydaniu bohaterów Younger. Miód na serce książkoholika, uwierzcie :D Całe szczęście, że na jesień wyznaczona jest premiera trzeciego sezonu, a czwarty kiedyś z pewnością się pojawi! Polecam szczerze każdemu, kto chciałby obejrzeć coś lekkiego i zabawnego.

Younger (2015-), USA, prod. Darren Star Productions i Jax Media

Grafika: Filmweb oraz Tumblr


UDOSTĘPNIJ TEN POST

3 komentarze :

  1. YOUNGER <3 Dziękuję ci raz jeszcze za polecenie, bo wiesz jak go pokochałam :D Poza tym Josh <3
    Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu, aż za bardzo zżyłam się z bohaterami.
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. No i kolejny serial właśnie dołączył do mojej listy, która swoją drogą robi się przerażająco długa. Nie wiem, kiedy ja to wszystko obejrzę :D

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.