24 stycznia 2015

Problemy czytelnicze TAG

Zdjęcie z blogu Roberta Czytanie moim tlenem. ;)


W ostatnim czasie zostałam nominowana do tego TAGu przez Roberta z bloga Czytanie moim tlenem. Dziękuję za nominację i zapraszam do przeglądnięcia moich odpowiedzi. :)


1. Masz 20 tys. książek do przeczytania. Jak decydujesz co przeczytasz jako pierwsze?
 Przy takiej ilości książek pewnie po prostu wylosowałabym sobie jaką przeczytać najpierw, ponieważ inaczej mogłabym zmieniać zdanie co jakiś czas.

2. Jesteś w połowie książki i stwierdzasz, że kompletnie Ci się nie podoba. Kontynuujesz ją czy przerywasz?
 Przerywam, a za jakiś czas wracam i ponownie próbuję swoich sił przy niej i wtedy decyduję czy rzeczywiście mi się nie podoba, czy może zmieniłam nastawienie. :)

3. Kiedy zbliża się koniec roku, a Tobie pozostało kilka(naście) książek do zakończenia jakiegoś wyzwania. Czy starasz się je jak najszybciej nadrobić?
 Nie lubię czytać pod presją czasu, więc trudno, nie zakończyłabym wyzwania, ale spróbowałabym w następnym roku. Czytam dla przyjemności, nie dla liczb, toteż nie gonię jednej książki za drugą (chyba, że mocno wciągnie - wtedy tego nie kontroluję).

4. Okładki serii, którą kochasz w ogóle do siebie nie pasują. Jak sobie z tym radzisz?
 Cóż, mówi się trudno, nie będę rozpaczała z tego powodu, ale zadowolona do końca nie będę, bo jeśli okładki do siebie pasują, to estetyczniej prezentuje się to na półce. ;)

5. Wszyscy kochają książkę, której nienawidzisz. Z kim dzielisz się swoimi uczuciami?
 Oczywiście na blogu z czytelnikami, ponieważ nie mam zamiaru tutaj kryć się z tym, że przykładowo właśnie jakaś ukochana książka przez innych mi się całkowicie nie spodobała. Tutaj wyrażam swoją opinię, ale szanuję także Waszą. :)

6. Czytasz publicznie książkę i nagle zaczynasz płakać. Jak sobie z tym radzisz?
 Sięgam po chusteczkę i po kryjomu ocieram łzy. Każdemu wolno sobie cicho pochlipać! 

7. Kontynuacja książki, którą kochasz właśnie pojawiła się na rynku, ale ty nie pamiętasz zbyt dużo z poprzednich tomów. Co robisz? Przeczytasz jeszcze raz wszystkie tomy?
  Raczej nie, ponieważ z reguły przypominam sobie większość istotnych faktów podczas czytania następnego tomu. W większości przypadków w nowej części są zawarte najważniejsze informacje, więc byłoby też trochę bezcelowe. Jak ponownie, to czytać wszystko od początku do końca. :)

8. Nie chcesz nikomu pożyczać swoich książek. Jak grzecznie odpowiesz osobom,  które Cię o to proszą?
 Zazwyczaj książek nie pożyczam, bo nikt praktycznie nie chce, nie czyta, więc nie mam z tym problemu. 

9.Czytelnicze A.D.D. Zacząłeś i odłożyłeś w tym miesiącu pięć książek. Jak radzisz sobie z czytelniczym zastojem?
 Nie zdarzyło mi się jeszcze coś takiego, ale pewnie spróbowałabym oczyścić umysł i pomyśleć dlaczego odłożyłam te książki. Jeśli stwierdziłabym, że mi się nie spodobały, to zaczęłabym czytać coś innego. 

10. Ciągle wychodzą nowe książki, a ty bardzo chcesz je przeczytać. Ile tak naprawdę kupujesz?
 Cóż, nie kupuję za dużo książek, po prostu czekałabym, aż pojawią się w bibliotekach i wypożyczyłabym je. Teraz tak robię, bo pieniądze nie rosną mi na drzewach w ogródku. ;)

11. Po tym jak kupisz nowe książki, które bardzo chciałeś przeczytać, jak długo leżą na twojej półce zanim się za nie zabierzesz?
 I to jest dziwne, ponieważ takie książki sobie trochę leżą. W pierwszej kolejności czytam te, które wypożyczyłam z biblioteki, a później biorę te kupowane przeze mnie. Przed przeczytaniem takiej książki jestem pełna takiego entuzjazmu, jak przed jej kupnem.


Do tej zabawy nominuję:

 A Wy jakbyście odpowiedzieli na te pytania? :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

12 komentarzy :

 1. Praktycznie odpowiedziałabym podobnie. Jeśli chodzi o pożyczanie książek to z chęcią pożyczam, a ktoś inny pożycza mi swoja książkę(taki mały interesik). Jeśli kupie nową książkę to (już tak mam) od razu zaczynam ją czytać :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję Ci za nominację - serio strasznie wdzięczna jestem bo w sumie nikt mnie nie zna ani nie kojarzy, a tu miłe zaskoczenie :D
  Na pewno niedługo się wezmę za odpowiadanie pytań ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie o tyle dobrze, że nigdy ale to nigdy nie pozwoliłabym sobie na płacz przy czytaniu :p Wiadomo, reputacja i te sprawy ;D

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również nienawidzę czytania pod presją! Ciekawe odpowiedzi. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny tag! Nigdy nie płakałam przy książce (no dobrze, z wyjątkiem jednej), poza tym moje i Twoje odpowiedzi byłyby identyczne! :D

  biblioteczka-blanki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja niestety mam duży problem(przyznaję się, to nie uzależnienie) z kupowaniem książek, muszę mieć kontynuacje serii jak najszybciej, nie mogę czekać na bibliotekę. :P

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje odpowiedzi w dużej mierze pokryłyby się z twoimi. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie lubię przerywać czytania, nawet jak książka doprowadza mnie swoją głupotą do szału ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również nie potrafię czytać nudnej ksiązki do końca. Wole ją zosatwić, a potem do niej wrócić. Świetny blog! :)
  http://factory-of-dream.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny tag :) W sumie odpowiedziałabym podobnie :D

  OdpowiedzUsuń
 11. U mnie nieprzeczytane książki potrafią dłuuuugo sobie leżeć.
  Mam straszny problem z niepasującymi okładkami. Np. Dary Anioła. Mam wszystkie części ze starymi okładkami, a teraz wyszły Kroniki Bane'a w tej amerykańskiej wersji... :c
  Zapraszam do siebie,
  http://worldofbookss.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.