7 maja 2016

Czy wspominałem, że Cię potrzebuję? - Estelle Maskame [BOOK TOUR]


https://www.instagram.com/oxuria/

"Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt.

Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?"//lubimyczytac.pl

Można powiedzieć, że Eden nie jest w zbytnio komfortowej sytuacji. Pomimo bycia w związku, jej uczucie do Tylera wciąż nie zniknęło, chociaż próbuje wmówić sobie, iż tak nie powinno być, bo przecież są przyrodnim rodzeństwem i jej ojciec nigdy by nie pozwolił, żeby byli razem. Próby zapomnienia idą jednak na marne, ponieważ Eden wybiera się na sześć tygodni do Nowego Jorku dzięki temu, że jej przyrodni brat ją tam zaprosił.
"Tak to już jest z odległością: albo sprawia, że oddalasz się od kogoś, albo uświadamia ci, jak bardzo go potrzebujesz."
Utrzymywanie czegoś w tajemnicy przed swoją własną rodziną wcale nie jest takie łatwe. Główni bohaterowie trylogii Dimily już od bardzo długiego zmagają się z pewnym sekretem. Żelazną zasadą jest jednak to, że prawda rządzi się własnymi prawami i zawsze kiedyś demaskuje kłamstwo - czy to wtedy, kiedy tego chcemy, czy nie. Jest także ciężarem, którego lepiej pozbyć się zawczasu, ponieważ później wzrasta i nabiera mocy, by zranić bliskie nam osoby. Eden i Tyler zmagają się właśnie z tym problemem - muszą zrobić cokolwiek, żeby nie zranić osób, na którym im zależy. Jednak czy znajdą w sobie na tyle dużo odwagi, by ich relacje wyszły na jaw?


Czy wspominałem, że Cię potrzebuję? to emocjonująca kontynuacja trylogii Dimily autorstwa Estelle Maskame. W moim przypadku książka zrobiła na mnie równie duże wrażenie jak i pierwsza część. Z gatunku literatury młodzieżowej to właśnie jak na razie ta seria, jako jedna z nielicznych, zagościła w moim sercu. Tak dobrą porcję literatury dla młodych trudno dzisiaj odnaleźć, zaznaczając, iż pierwszy tom trylogii był debiutem autorki.

Patrząc na okładki oryginalne i te polskiego wydania, myślę, że te nasze bardziej mi się podobają - bardziej przypada mi do gustu ta grafika. Lubię także okładki w takim stylu, więc jest to jak najbardziej plus.
"- Potrzebuję cię, bo jesteś jedną z nielicznych osób, którym ufam. Potrzebuję cię, bo znasz mnie taki, jakim byłem, a mimo to jesteś przy mnie. Potrzebuję cię, bo jestem w tobie zakochany, Eden, i nie mam pojęcia, co bym bez ciebie zrobił."
W tytułowej książce króluje nie tylko miłość czy rozterki sercowe ze strony głównej bohaterki, ale też lekka intryga, no i oczywiście - skoro są chwile szczęścia i radości - ból i cierpienie. Porównując zakończenia pierwszej i drugiej części, uważam, że to w Czy wspominałem, że Cię potrzebuję? jest o wiele bardziej emocjonujące. Zdradzę Wam tylko tyle: nie sposób przygotować się na taki obrót spraw, naprawdę. 

Pozostaje mi tylko bardzo gorąco polecić Wam tę książkę i życzyć spędzenia z nią przyjemnie czasu!

Za możliwość udziału w Book Tour dziękuję Literacki Świat Cyrysi oraz Wydawnictwu Feeria Young!
http://cyrysia.blogspot.com/2016/02/book-tour-zapisy-czy-wspominaam-ze-cie.html
UDOSTĘPNIJ TEN POST

3 komentarze :

  1. Nie jest to książka dla mnie, niestety nie gustuję w romansach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam pierwszą część i uznaję, że była całkiem dobra - dlatego muszę sięgnąć po drugą. Mam nadzieję, że będzie równie emocjonalna :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo dziękuję za udział w mojej zabawie i subiektywną recenzją. Cieszę się, że podzielasz moje zdanie, co do drugiego tomu tej serii. Również uważam, że jest świetna, o wiele lepsza od pierwszej części.

    OdpowiedzUsuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.